2012/12/04

Varškės virtinukai

Pastaruoju metu vis gaminu visokius prabangius dalykus, bet kai pasižiūriu tinklalapio lankomumo statistiką, tai matau, kad žmonės daugiau ieško paprastų dalykų. Pavyzdžiui, burokėlių salotų su žirneliais. Arba morkų blynų. Tai, galvoju, papasakosiu daugiau apie paprastus ir greit paruošiamus mūsų valgius. Kiauniukų mėgstamiausia vakarienė - varškės virtinukai. Ponas Kiaunėnas irgi juo mielai valgo:

Keturių normalių arba trijų pavalgančių žmonių vakarienei reikia:
500g varškės
2 kiaušinių
8 šaukštų miltų
žiupsnelio druskos
miltų pabarstymui

  1. Užkaičiau didelį puodą vandens. Šiek tiek pasūdžiau.
  2. Kol vanduo kaito, ištryniau varškę su kiaušiniais ir druska. Sudėjau miltus ir silikonine mentele viską gerai išmaišiau. Tešla turi būti gan lipni, tuomet virtinukai gaunasi minkštutėliai.
  3. Pjaustymo lentelę pabarsčiau miltais ir suvoliojau tešlos volelius. Juos supjausčiau centimetro storio skritulėliais ir sudėjau į verdantį vandenį. Viriau, kol virtinukai iškilo į paviršių (tai užtrunka tik kelias minutes).
Kartais nevolioju tų volelių o tiesiog gnaibau tešlą gabaliukais ir metu į verdantį vandenį. Bet mano mažieji ir didydis estetai labiau mėgsta gražius vienodus virtinukus:)
Valgome juos su grietine arba grietinės-sviesto padažu.
Virtinukai labai minkšti (nes nedaug miltų) ir labai greit paruošiami - nuo varškės ištraukimo iš šaldytuvo iki lėkštės dėjimo ant stalo užtrunku 15-20 min.
Beje, iš tos pačios tešlos galima svieste ar aliejuje kepti maždaug centimetro storumo varškėčius:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą