2012/12/06

Cukruoti karijų riešutai su kava arba VALIO!!!!!!!


 Čia taip smarkiai valio, nes laimėjau žurnalo "Debesys" ir Kavos banko organizuotą receptų konkursą "Su kava". Smagu, lauksiu dabar savo prizo - kavos:)


Reikia:

300g karijų riešutų (tinka ir graikiški)
160ml rudo cukraus
2 šaukštų smulkiai maltos kavos
1 šaukšto tirpios kavos
0,5 šaukštelio cinamono
0,25 šaukštelio stambios druskos
žiupsnelio maltų kajeno pipirų
1 kiaušinio baltymo


Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite cukrų, maltą ir tirpią kavas, cinamoną, druską ir kajeno pipirus. Jei mėgstate aštrius pojūčius, kajeno pipirų berkite daugiau. Dideliame dubenyje lengvai išplakite baltymą (kol pasidarys putotas) ir sudėkite riešutų puseles. Gerai išmaišykite, kad visi riešutai kuo vienodžiau pasidengtų kiaušinio baltymu. Tuomet suberkite prieskonių mišinį ir viską išmaišykite.
Ant silikoninio kilimėlio (arba kepimo popieriaus) paskleiskite riešutus. Kepkite apie 5 minutes, tuomet mentele pavartykite riešutus. Kepkite dar 5 minutes. Prieskonių mišinys turi apsilydyti, bet nepridegti - tuomet riešutai taps kartūs.
Kepimo laikas priklauso nuo orkaitės, tad Jums gali tekti kepti keliomis minutėmis ilgiau.
Atvėsinkite ir laikykikite sandariai uždarytame inde. Tokie riešutai puikiai išsilaiko 2 savaites, tad gali tapti puikia kalėdine dovana:)


Tegaliu pridurti, kad jau senokai mūsu namuose geriame kavą iš "Kavos banko" - visuomet šviežiai skrudinta. Ir dažnai vartome patį geriausią maisto tinklaraštininkų žurnalą "Debesys":)

2 komentarai:

  1. Matėm, puikūs receptai ir sveikinimai :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Ačiū, Aušra:) Mėgaujuosi dabar kvapnia laimėta kava:)

      Panaikinti