2012/12/09

Čili troškinys su kava


Ką tik džiaugiausi, kad laimėjau receptų konkursą "Su kava". Kavos vis dar laukiu, o Jums pristatau dar vieną konkursinį receptą. Jis nieko nelaimėjo ,bet gi negali visi receptai būti nugalėtojais:)  Nepaisant to, tai tikrai puikus troškinys, sušildysiantis žvarbų žiemos vakarą:

Tai vidutinio aštrumo troškinys, kvepiantis kava. Valgant juntamas švelnus kavos kartumas, kuris puikiai dera su čili aštrumu. Kavos mėgėjai turėtų įvertinti:)
4 asmenims reikia:
500g maltos jautienos
2 svogūnų
2 skiltelių česnako
250g konservuotų raudonųjų pupelių (nusunktų)
350g konservuotų luptų pomidorų savo sultyse (su visomis sultimis)
1 šaukštelio malto kumino
1,5 šaukštelio džiovintų čili dribsnių
100ml espreso kavos
2 šaukštai tirpios kavos
druskos, pipirų
alyvuogių aliejaus


Nuvalytus ir susmulkintus svogūnus bei česnakus pakepkite keliuose šaukštuose alyvuogių aliejaus. Sudėkite mėsą ir nuolat maišydami pakepinkite ją ant karštos ugnies apie 5 minutes, kol mėsa išsidalina į smulkius gabaliukus ir perkepa.
Sudėkite nusunktas pupeles, smulkintus pomidorus su sultimis, kuminą, čili, piprų ir druskos pagal skonį, tirpią kavą ir supilkite espreso. Išmaišykite ir troškinkite ant lėtos ugnies apie 30 min., kol skystis beveik išgaruos o mėsa išsitroškins ir taps minkšta.
Patiekite su tarkuotu sūriu (pvz., čederio), smulkintu svogūnu ar kitokiais priedais. Jei troškinys gavosi per aštrus, galite pašvelninti jį grietine ar jogurtu.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą